Úvodní strana > O nás > Aktivity

AKTIVITY MŠ

• hra na flétnu- pro děti v posledním roce před vstupem do ZŠ
  • dětská jóga- pro děti v posledním roce před vstupem do ZŠ
  • plavecký výcvik- krytý bazén v Ústí nad Orlicí
  • společná setkání s rodiči, seniory a jinými dětmi- besídky, výstavy, společné akce
  • dle potřeby konzultace s rodiči
  • polodenní výlety po okolí našeho města
  • celodenní výlety na místa pro děti zajímavá
  • divadlo a kino v Chocni dle aktuální nabídky
  • divadla hraná profesionálními herci v MŠ
  • výukové programy týkající se environmentálních činností - Ekocentrum Paleta Oucmanice

PROJEKTY V MŠ

Mateřská škola je zapojena do projektu:

" Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování" :

Operačního program: Výzkum, vývoj a vzdělávání

PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKOU UNIÍ.

NÁZEV: Zjendodušené projekty- Mateřská škola Brandýs nad Orlicí

DOBA TRVÁNÍ: od 1.9.2017 do 31.8.2019

SPECIFIKACE PROJEKTU:

•  Škoní asistent: školní asistent poskytuje podporu dětem ohroženým školním neúspěchem. Ve spolupráci s pedagogem působí na všechny oblasti vývoje dítěte tak, aby  byl pro děti přechod z MŠ do ZŠ plynulý. Podpora školního asistenta bude trvt po dobu realizace projektu.
  • Vzdělávání pedagogů: je zaměřeno na jednotlivé oblasti týkející se vzdělávání dětí, nebo osobního růstu pedagogů.
  • - osobnostně sociální rozvoj pedagogů- vzdělávání je zaměřeno na rozvoj sebepoznání, prohloubení komunikativních a kooperativních dovedností, rozvoj profesionální sebereflexe pedagogů.
  • - čtenářská pregramotnost- cílem je podpořit profesní růst pedagogů v této oblasti. Pedagog získává informace o tom, jak pracovat s knihou, jak získat zájem dětí o čtení, prohlížení knih, o vyprávění, sdílení příběhů, o fantazii a následnému celkovému celoživotnímu vztahu ke knihám a literatuře.
  • - matematická pregramotnost- cilem je podpořit profesní růst pedagogů v této oblasti. Pedagog získává informace o tom, že matematika je součástí mnoha oblastí vývoje dítěte, ne jenom jako věda samostatně. V praktické části si pedagog osvojuje informace, jak pracovat s různými hrami, pracovními listy, s rozmanitými pomůckami týkející se matematické pregramotnosti.
  • - prevence logopedických vad a problémů komunikačních schopností u dětí v MŠ- cílem je vzdělávání pedagogů v této oblasti a následné působení v MŠ jako pedagogický asistent, který podporuje přirozený vývoj řeči a posiluje prevenci častých logopedických vad nebo poruch řeči dětí.

NEJBLIŽŠÍ AKCE:

29.5. DĚTSKÝ DEN

3.6. FOTOGRAFOVÁNÍ

19.6. CELODENNÍ VÝLET

25.6. AKTOVKOVÝ DEN

Flétna

Hra na flétnu bude probíhat v lichých týdnech, pondělí a čtvrtek  ve 12:30 hod.

Hru na nástroj vyučuje Bc.Hana Frydrychová.

mš kočičky.JPG[1].jpg

Jóga pro děti bude probíhat sudé týdny v úterý od 13:00 hod. pod vedením Zdeňky Růžičkové.

Výtvarné tvoření probíhá liché týdny ve středu od 12:30 hod. pod vedením Denisy Malochové.

Změny najdete na nástěnkách jednotlivých tříd.
s3[1].gif

OSLAVY NAROZENIN DĚTÍ

Narozeniny a svátky dětí SLAVÍME ZDRAVĚ.
Děti mohou přinést různé ovoce, zeleninu, drobné pečivo (bagetky, piškoty, drobné zdravé domácí cukroví)
Z přinesených dobrot si v MŠ děti vyrobí slavnostní hostinu.